16.10.2016

U19: Kljub porazu vodilni in pregled kroga

Naše mladinsko moštvo je zašlo v manjšo krizo bi dejali, a ob pogledu na lestvico smo lahko zelo veseli. Kajti varovanci Slaviše Dvorančiča so sredi oktobra gostovali v Murski Soboti in vknjižili še tretji poraz sezone in tretjega na gostovanjih.

Po odličnem začetku debitantov lige, ki so presenetljivo vodilni bi lahko zapisali,da je splet okoliščin botroval k porazu v izdihljajih tekme. Najprej je šest minut pred koncem srečanja gol za gostitelje padel iz očitnega prepovedanega položaja, saj je bil strelec gola Jan Kramberger najmanj dva metra v nedovoljenem položaju (ofsajdu), a tega stranski sodnik ni videl kot tudi ne glavni Damjan Borovič iz Lendave. Slaba volja, nekoncentracija in posledično pika na i črno-belih Prekmurcev v zadnji minuti je pomenilo, da so naši fantje še tretjič na desetih tekmah letošnje sezone odšli z zelenice sklonjenih glav. Ta drugi gol Mure je padel po prostem strelu, ki ga je izvajal drugi strelec lige Patrik Žekš in zabil za končnih 2:0 v prid žogobrcarjev iz prestolnice Prekmurja. Naši fantje so bili enakopravni, če ne celo boljši na zelenici, a niso zadeli. Denimo ob koncu polčasa je z roba kazenskega prostora streljal naš napadalec Klemen Oblak, ki je zadel prečnik, v drugem polčasu pa je iz kakšnih 45 metrov iz polkroga strel sprožil naš kapetan Petrit Hoxhaj, a je okroglo usnje končalo v prečniku Mure.

1:0 Kramberger '84, 2:0 Žekš '89

MURA: Zver, Žnidarič, Lukač, Car, Virag, Legen, B.Horvat, M.Horvat, Lebar, Kramberger, Žekš

NK BREŽICE 1919: Mujkanović, Kerin, Mlakar, Gorenc, Dimc, Frančič, Peklar, Šmid, Hoxhaj, Vrtačič, Oblak

Maribor: TABOR - DRAVINJA 0:4 (0:2)

Jarenina: NORKA GT JARENINA - FARMTECH VERŽEJ 4:2 (1:1)

Malečnik: MALEČNIK - ZAVRČ 0:2 (0:2)

Murska Sobota: MURA - BREŽICE 1919 2:0 (0:0)

Ptuj: DRAVA - KETY EMMI BISTRICA 0:4 (0:1)

Deseti krog druge slovenske mladinske lige vzhod je postregel s kar tremi gostujočimi zmagami. Skupaj smo videli 18 golov ter 22 rumenih kartonov. Brežičani so kljub porazu celo prevzeli vodstvo, saj so Mariborčani doma s kar 4:0 klonili proti Konjičanom. Na listi strelcev je naš Oblak s sedmimi goli na delitvi tretjega mesta, najboljši strelec lige Sebastjan Šlak pa je že tarča raznih skavtov...

1

Brežičani bodo v sredo, 2.11. ob dveh popoldne (14:00) gostili Dravo. Proti Ptujčanom bodo igrali v okviru naslednjega 11. kroga v 2 SML vzhod.