22.10.2016

2 SNL: Šesta domača tekma in drugi remi

Na lep jesenski dan sta se na objektu Zavoda za šport Brežice srečala novinca lige. Pred domala 200 gledalci so se v 42 soboti leta 2016 srečali naši fantje z varovanci Tončija Žlogarja...

Videli smo dve taktiki obeh moštev na zelenici. Brežičani so prvih 20 minut pritiskali, si priigrali številne polpriložnosti, a je žoga končala v bloku Brd, nekajkrat se je izkazal gostujoči vratar Matej Mavrič. V petnajsti minuti se je poškodoval brežiški vezist Adis Hadžanović, katerega je zamenjal mladi David Božič. Namreč ta 23-letni Sarajevčan v vrstah Term Čatež si je vkleščil živec v križnem predelu in ni mogel več vstopiti v igro. Drugi polčas je bil podoben prvemu, a zaradi takoimenovanega bunkerja gostov naši niso našli recepta, da bi okroglo usnje pospravili za hrbet Mavriča. Tako se je že druga tekma teh dveh novincev lige končala brez zadetkov in z delitvijo točk.

12. krog sezone 2016/17

Stadion Brežice, 22.10.2016 ob 14:30

Sodnik: Blaž Kos (29, Kresnice)

Delegat: Željko Lacković (Ljubljana)

Gledalcev: 200

Brežice Terme Čatež - Brda  0:0 (0-0)

NK BREŽICE TERME ČATEŽ: Štefković, Azinović, Ojdanić, Jakolić, Martić, Turk, Hadžanović (od '15 Božič), Kuntarič (od '70 Derenda), Drugovič (od '83 Blažinčič), Gatarić, Jeleč

NK BRDA: Mavrič,  Debenjak, Rojc, Kompara, Ferjančič, Žižmond, Marinić, Rijavec, Terziev (od '89 Kavčič), Kodermac (od '68 Kuraj), Jogan

Brežičani bodo prihodnjo tekmo igrali v gosteh, ko se bodo v petek, 28.10 ob šestih popoldne (18:00) v Športnem parku Zavrč pomerili z Zavrčem. Naši šesti gostje to sezono (Brda) pa bodo dan kasneje ob 14:00 gostovali v Kranju pri Zarici. Do konca jesenskega dela prvenstva so tako ostale še štiri tekme. Naslednja domača tekma bo na sporedu v soboto 5.11. ob dveh popoldne (14:00), ko bomo v okviru 14 kroga gostili Zarico.